PUBLICATIONS & PRESS

American Arts Incubator - Polska warsztaty i wystawa z Artystką Amy Karle

Jako dyplomowana amerykańska artystka zajmująca się inkubatorem inkubatorów artystycznych zadaniem Amy Karle jest ułatwianie twórczej ekspresji i innowacji społecznych, aby wzmocnić pozycję kobiet w STEAM. Podczas gdy Amy Karle była dyplomatką artystyczną American Arts Incubator (AAI) w Polsce i artystką mieszkającą w Centrum Nauki Kopernik (Centrum Nauki Kopernik), prowadziła badania, prowadziła warsztaty, rozdawała fundusze grantowe, wspierała zespoły do tworzenia projektów społecznościowych przy użyciu sztuki i technologii zająć się problemami społecznymi w modelu inkubatora typu doliny krzemowej - a także samodzielnie stworzyć dzieła sztuki i wystawę. Wymiana zakończyła się przeglądem panelu, wystawą publiczną i programem małych grantów dla uczestników, aby mogli kontynuować swoją pracę.

Wystawa końcowa programu Arts Incubator w CN Kopernik otwarta!

W piątek, 11 maja uznana amerykańska artystka Amy Karle i polscy uczestnicy programu American Arts Incubator otworzyli w słynnym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wspólną wystawę Warstwy Życia. Wystawa czynna dla zwiedzających do 27 maja w Pawilonie Nad Wisłą, jest efektem współpracy polskich artystów, badaczy i informatyków i odnosi się do kontekstów społecznych i psychologicznych. Tuż przed uroczystym wernisażem uczestnicy publicznie zaprezentowali swoje projekty przed pięcioosobowym jury i ponad 200 widzami ubiegając się o prestiżowy grant na ich kontynuację.

Wystawa “Warstwy Życia” w Centrum Nauki Kopernik już czynna!

W piątek, 11 maja o godzinie 17:00 amerykańska artystka Amy Karle i polscy uczestnicy American Arts Incubator otworzą wspólną wystawę „Warstwy Życia” w słynnym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wystawa jest wynikiem trwającego od miesiąca programu zorganizowanego przez Ambasade w ścisłej współpracy z Centrum Nauki Kopernik, który posługuje się najnowszymi technikami cyfrowymi i biotechnologią w odniesieniu do kontekstów społecznych i psychologicznych.

Kulisy Kultury: tatuaże z chlorofilu i sukienka z glonów

Amy Karle w swojej twórczości wykorzystuje umysł, ciało, naukę i technologię. Wraz z uczestnikami projektu "Warstwy życia" poszukuje odpowiedzi na pytania o nasze człowieczeństwo oraz o ograniczenia i możliwości tworzenia we współczesnej rzeczywistości.

Amerykańska artystka i Centrum Nauki Kopernik uruchamiają pierwszy program Inkubator Sztuki w Polsce

Wielokrotnie nagradzana amerykańska artystka Amy Karle oficjalnie uruchomiła 26 kwietnia br. pierwszy w Polsce program Arts Incubator. Finansuje go Departament Stanu USA, a prowadzi cieszące się międzynarodowym uznaniem Centrum Nauki Kopernik. Arts Incubator jest międzynarodowym programem wymiany kulturalnej, w ramach którego wybitni artyści amerykańscy jadą na rezydencję za granicę, gdzie wraz z członkami lokalnej społeczności pracują nad różnymi zagadnieniami społecznymi – takim jak sprawiedliwość ekonomiczna czy zrównoważony rozwój środowiska – poprzez projekty artystyczne i technologiczne.

Przyszłość, która już tu jest

Amy Karle to amerykańska artystka, która w swojej twórczości wykorzystuje umysł, ciało, naukę i technologię. Wraz z uczestnikami projektu Warstwy życia poszukuje odpowiedzi na pytania o nasze człowieczeństwo oraz ograniczenia i możliwości tworzenia we współczesnej rzeczywistości.

Ambasada i Centrum Nauki Kopernik zapraszają do udziału w programie American Arts Incubator

American Arts Incubator (AAI) jest inicjatywą Departamentu Stanu oraz ZERO1, która umożliwia podróże amerykańskich artystów do wybranych krajów, gdzie we współpracy z lokalnymi instytucjami i społecznościami powstają projekty związane z ważnymi zagadnieniami społecznymi — zrównoważonym rozwojem ekonomicznym, ochroną środowiska oraz dostępem do nowych technologii.